Förtroendevalda på Lidingö

Kultur- och fritidsnämnden

Mandatperiod: 2018-01-01 - 2018-12-31

Länkar:
Handlingar och protokoll
Kultur- och fritidsnämndens roll
Ersättarordning

Kommande möten (6 st)

Här visas de kommande mötena för Kultur- och fritidsnämnden.

TidpunktPlatsBeskrivning
2018-03-21 18:30
2018-05-16 18:30
2018-06-13 18:30
2018-09-26 18:30
2018-11-07 18:30
2018-12-12 18:30

Uppdrag (18 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Schiller Carl-Johan KD ordförande 1
Drougge Gustaf M vice ordförande 2
Lönnqvist Peter M ledamot 3
Petersén Carl-Gustaf M ledamot 4
Lewandrowski Evelyn LP ledamot 5
Hattenbach Rolf C ledamot 6
Svensson Niclas S ledamot 7
Alfredsson Adam L ledamot 8
Wallin Erik MP ledamot 9
Crutze Cornelia KD ersättare 10
Wikstad Bengt M ersättare 11
Björklund Patrik M ersättare 12
Holst Blomqvist Pauline M ersättare 13
Frosteus Cecilia LP ersättare 14
Söderman Jan C ersättare 15
Magnusson Ulla S ersättare 16
Ström Bäverlind Nicklas L ersättare 17
Molin Arvid MP ersättare 18