Förtroendevalda på Lidingö

Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2018-10-16 - 2022-10-15

Länkar:
Handlingar och protokoll
Kommunfullmäktiges roll

Kommande möten (15 st)

Här visas de kommande mötena för Kommunfullmäktige.

TidpunktPlatsBeskrivning
2018-11-26 15:00 Offentligt möte.
2018-11-27 18:00 Offentligt möte.
2018-12-17 18:00 Offentligt möte.
2019-01-28 18:00 Offentligt möte. *Sammanträde vid behov
2019-02-18 18:00 Offentligt möte.
2019-03-25 18:00 Offentligt möte.
2019-04-29 18:00 Offentligt möte.
2019-05-27 18:00 Offentligt möte.
2019-06-17 18:00 Offentligt möte.
2019-08-26 18:00 Offentligt möte. *Sammanträde vid behov
2019-09-30 18:00 Offentligt möte.
2019-10-21 18:00 Offentligt möte.
2019-11-25 15:00 Offentligt möte.
2019-11-26 18:00 Offentligt möte.
2019-12-16 18:00 Offentligt möte.

Uppdrag (74 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Källenfors Daniel M ledamot 1
Bergman Anna Britta M ledamot 2
Geijer Ulf M ledamot 3
Gestrup Carl-Johan M ledamot 4
Centerlind Erik M ledamot 5
Söderberg Christel M ledamot 6
Vinstock Fredrik M ledamot 7
Barje Hans M ledamot 8
Holst Blomqvist Pauline M ledamot 9
Rajkowski Marcus M ledamot 10
Svanberg Filip M ledamot 11
Rosén Björn M ledamot 12
Östring Carl M ledamot 13
Buddgård Patrik C ledamot 14
Öberg Rebecka C ledamot 15
von Sydow Tor C ledamot 16
Kronlund Kajsa C ledamot 17
Weidling Ulf C ledamot 18
Wahlström Christina C ledamot 19
von Seth Caroline C ledamot 20
Hattenbach Rolf C ledamot 21
Wesslund Fredrik C ledamot 22
Tarschys Ingre Amelie L ledamot 23
Tegnér Göran L ledamot 24
Liljegren Suzanne L ledamot 25
Mattsson Nancy L ledamot 26
Kastenholm Hedwig L ledamot 27
Öberg Erik L ledamot 28
Schiller Carl-Johan KD ledamot 29
Brismar Bo KD ledamot 30
Rosenqvist Christina KD ledamot 31
Larson Daniel S ledamot 32
Lantz Ewa S ledamot 33
Svensson Niclas S ledamot 34
Lindroos Gill S ledamot 35
Meier Alexander S ledamot 36
Lundgren Jonas V ledamot 37
Koort Olaf V ledamot 38
Hallström Sofia MP ledamot 39
Sandström Patrik MP ledamot 40
Odén Anna MP ledamot 41
Borgenvik Göran SD ledamot 42
Borgenvik Iréne SD ledamot 43
Leo Robert SD ledamot 44
Sköld Birgitta LP ledamot 45
Ericsson Lars H LP ledamot 46
Wieck Pia LP ledamot 47
Grahn Göran LP ledamot 48
Lewandrowski Evelyn LP ledamot 49
Grundell Hans LP ledamot 50
Tiliander Elisabet LP ledamot 51
Gibson Antonia M ersättare 52
Drougge Ida M ersättare 53
Lönnqvist Peter M ersättare 54
Winqvist Pontus M ersättare 55
Leman Hansson Charlotte M ersättare 56
Björnberg Kent C ersättare 57
Kaijser Julian C ersättare 58
Cavalli Björkman Lotta C ersättare 59
Hallerby Rebecka L ersättare 60
Reinholdson Mattias L ersättare 61
Göthberg Axel KD ersättare 62
Karlsson Rickard KD ersättare 63
Lundberg Linn S ersättare 64
Håkansson Anders S ersättare 65
Wånell Sven Erik V ersättare 66
Lundin Marika V ersättare 67
Fjellander Jan MP ersättare 68
Welin Sanne MP ersättare 69
Borenz Mathias SD ersättare 70
Olsson Leif SD ersättare 71
Gaestadius Richard LP ersättare 72
Johansson Sköld Jacob LP ersättare 73
Frosteus Cecilia LP ersättare 74