Förtroendevalda på Lidingö

Kommunstyrelsen

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2022-12-31

Länkar:
Handlingar och protokoll
Kommunstyrelsens roll
Ersättarordning

Kommande möten (7 st)

Här visas de kommande mötena för Kommunstyrelsen.

TidpunktPlatsBeskrivning
2022-06-07 18:00
2022-08-15 18:00
2022-09-12 18:00
2022-10-10 18:00
2022-10-26
2022-11-14 18:00
2022-12-05 18:00

Uppdrag (24 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Källenfors Daniel M ordförande 1
Sköld Birgitta LP vice ordförande 2
Larson Daniel S ledamot 3
Gröndahl Mats M ledamot 4
Buddgård Patrik C ledamot 5
Jebsen Pål Marius M ledamot 6
Lönnqvist Peter M ledamot 7
Sandström Patrik MP ledamot 8
Ericsson Lars H LP ledamot 9
Jarnryd Joakim C ledamot 10
Liljegren Suzanne L ledamot 11
Schiller Carl-Johan KD ledamot 12
Lundgren Jonas V ledamot 13
Svanberg Filip M ersättare 14
Tideberg Nils-Henrik M ersättare 15
Lantz Ewa S ersättare 16
Pehrson Anna Carin M ersättare 17
Sebastiani Gabor C ersättare 18
Sens Mikael LP ersättare 19
Mattsson Nancy L ersättare 20
Dagerås Wittboldt Wiktoria MP ersättare 21
Ekman Fredrik KD ersättare 22
Cavalli Björkman Lotta C ersättare 23
Paulsen Anders LP ersättare 24