Förtroendevalda på Lidingö

Miljö- och stadsbyggnadsnämnden

Mandatperiod: 2022-01-01 - 2022-12-31

Länkar:
Handlingar och protokoll
Miljö- och stadsbyggnadsnämndens roll
Ersättarordning

Kommande möten (5 st)

Här visas de kommande mötena för Miljö- och stadsbyggnadsnämnden.

TidpunktPlatsBeskrivning
2022-08-30 17:30 MSN
2022-09-27 17:30 MSN
2022-10-25 17:30 MSN
2022-11-22 17:30 MSN
2022-12-13 17:30 MSN

Uppdrag (20 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Reinholdson Mattias L ersättare 16
Eklöf Asp Anna M ledamot 7
Björnberg Kent M ersättare 14
Gröndahl Mats M ordförande 1
Kenving Jim LP ersättare 18
Tranell Michael LP ledamot 11
Wallin Erik MP ledamot 8
Grahn Göran LP vice ordförande 2
Zakowicz Marcin M ersättare 12
Koort Olaf V ersättare 15
Hallberg Philip M ersättare 13
Svartengren Filip C ledamot 10
Hallerby Christer L ledamot 9
Cavalli Björkman Lotta C ersättare 17
Sebastiani Gabor C ledamot 5
Serenhov Christer M ledamot 6
Magnergård Erica KD ersättare 19
Tideberg Nils-Henrik M ledamot 4
Fjellander Jan MP ersättare 20
Olsson Malin S ledamot 3