Förtroendevalda på Lidingö

Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2022-10-16 - 2026-10-15

Länkar:
Handlingar och protokoll
Kommunfullmäktiges roll

Kommande möten (1 st)

Här visas de kommande mötena för Kommunfullmäktige.

TidpunktPlatsBeskrivning
2022-12-19 18:00

Uppdrag (87 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Karlsson Anders V ersättare 79
Drougge Ida M ledamot 7
Bergman Anna Britta M ordförande 1
Hallberg Philip M ledamot 6
Tarschys Ingre Amelie L ledamot 32
Borgenvik Iréne SD ledamot 50
Serenhov Christer M ersättare 63
von Döbeln Marianne S ledamot 44
Hagen Peder M ledamot 11
Morger Lotta C ledamot 24
Cornell Kristian KD ersättare 74
Ringskog Daniel LP ledamot 59
Hallenberg Lou M ersättare 62
Öberg Rebecka C ledamot 22
Wahlström Christina C ledamot 28
Rothschild Jacob C ersättare 68
Rückert Ellinor LP ersättare 85
Åberg Wennerholm Matilda M ersättare 66
Sköld Birgitta LP ledamot 53
Buddgård Patrik C ledamot 21
Brismar Bo KD ledamot 36
Borgenvik Göran SD ledamot 49
Källenfors Daniel M ledamot 4
Wallgren Arvid M ersättare 64
Lewandrowski Evelyn LP ledamot 55
Grahn Göran LP ledamot 60
Magnergård Erica KD ledamot 37
Kindkvist Carina M ledamot 17
Lundin Marika V ersättare 78
Grundell Hans LP 1:e vice ordförande 2
Langenskiöld Angela M ledamot 14
Wånell Sven Erik V ledamot 46
Müller Pia C ersättare 70
Öhrström Anders C ledamot 29
Winqvist Patrik M ledamot 19
Kronlund Kajsa C ledamot 26
Sebastiani Gabor C ledamot 23
Östberg Bertil L ersättare 72
Gröndahl Mats M ledamot 16
Antranikian Annie LP ersättare 86
Gestrup Carl-Johan M ledamot 8
Sens Mikael LP ledamot 56
Dagerås Wittboldt Wiktoria MP ledamot 48
Rokan Brandelius Nina M ersättare 65
Wesslund Fredrik C ledamot 27
Börjesson Gary SD ersättare 83
Pehrson Anna Carin M ledamot 5
Westerdahl Fredric M ledamot 20
Landstedt Mats S ersättare 75
Tegnér Göran L ledamot 33
Schiller Carl-Johan KD ledamot 35
Tranell Michael LP ledamot 57
Gibul Georgis S ledamot 43
Mahmmod Alaa S ledamot 41
Jebsen Pål Marius M ledamot 13
Barje Hans M ledamot 15
Sandström Patrik MP ledamot 47
Lantz Ewa S 2:e vice ordförande 3
Norrby Martin L ledamot 34
Billinger Kerstin S ledamot 42
Fundin Anna S ersättare 76
Ericsson Lars H LP ledamot 54
Söderquist Wilhelm M ledamot 18
Glückman Nathan M ledamot 10
Bjernelius Lundahl Marie M ledamot 9
Grimlund Annica S ledamot 40
Reinholdson Mattias L ersättare 71
Larson Daniel S ledamot 38
Lundqvist Nilsson Gunilla SD ersättare 82
Lundgren Jonas V ledamot 45
Sjö Tobias M ersättare 67
Fjellander Jan MP ersättare 80
Kenving Jim LP ledamot 58
Cederin Ulf LP ledamot 61
Laverack Zandra LP ersättare 84
Ekman Fredrik KD ersättare 73
Lönnqvist Peter M ledamot 12
Paulsen Anders LP ledamot 52
Borenz Mathias SD ledamot 51
Katebi Daniel S ledamot 39
von Seth Caroline C ledamot 25
Vakant LP ersättare 87
Öberg Erik L ledamot 31
Jonsson Christian S ersättare 77
Liljegren Suzanne L ledamot 30
Haglund Stina MP ersättare 81
Jarnryd Joakim C ersättare 69