Förtroendevalda på Lidingö

Omsorgs- och socialnämnden

Mandatperiod: 2022-01-01 - 2022-12-31

Länkar:
Handlingar och protokoll
Omsorgs- och socialnämndens roll
Ersättarordning

Kommande möten (4 st)

Här visas de kommande mötena för Omsorgs- och socialnämnden.

TidpunktPlatsBeskrivning
2022-09-20 18:00
2022-10-18 18:00
2022-11-22 18:00
2022-12-13 18:00

Uppdrag (20 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Börjesson Fredrik M ersättare 13
Östberg Bertil L ledamot 9
Lewandrowski Evelyn LP ersättare 18
Wagner Charlotte M ersättare 12
Hallenberg Lou M ersättare 20
Brismar Bo KD ledamot 11
Wahlström Christina C ledamot 5
Johansson Strömqvist Helene C ersättare 16
Ståhle Lars MP ersättare 19
Lönnqvist Peter M vice ordförande 2
Kronlund Kajsa C ledamot 10
Bjernelius Lundahl Marie M ledamot 4
Lundin Marika V ledamot 8
Wall Petrini Maria L ersättare 17
Sköld Birgitta LP ordförande 1
Wallgren Arvid M ledamot 6
Dunmurray Eva LP ledamot 7
von Döbeln Marianne S ledamot 3
Rokan Brandelius Nina M ersättare 14
Jonsson Christian S ersättare 15